Kingvisionled 3D LED Ekran, İnternette Ünlü LED Duvar Yaratın!

December 28, 2022

hakkında en son şirket haberleri Kingvisionled 3D LED Ekran, İnternette Ünlü LED Duvar Yaratın!

1. 3D LED Ekran Nedir?

3D LED ekran, profesyonel gözlüğe ihtiyaç duymadan çıplak gözle görülebilen 3D efektlerin görüntülenmesini sağlayan bir ekrandır.

Bu ekran son derece gerçekçi 3D efektler sunar, içeriği mükemmel bir şekilde görüntüleyebilir ve yoldan geçenlerin dikkatini çeker.

3D LED ekranın ne olduğunu daha fazla açıklamak gerekirse, geleneksel LED/LCD ekrandan çok daha etkileyici bir görsel efekt yaratmak için hem LED ekran teknolojisini hem de 3D içerikleri birleştiren bir tür yenilikçi LED ekrandır.

1.1 3D OOH Nedir?

Reklamcılıkla ilgileniyorsanız, daha önce tanıştığınız bir kelime olabilir: OOH reklamcılık.

Ev dışı reklamcılık (OOH), bir tüketicinin evinin dışında bulunabilen bir reklam biçimidir.Geleneksel olarak bu, reklam panolarından otobüs duraklarına, banklara ve aradaki her şeye kadar her şeyi içerir.Evinizin dışında bir reklam görürseniz (ve bu reklam cep telefonunuzda değilse!), büyük olasılıkla bir tür OOH reklamına bakıyorsunuz demektir.

OOH reklamcılığı nedir?

OOH, bir tüketicinin evinin dışında bulunabileceğini temsil eden 'ev dışı reklamcılık' anlamına gelir.

Evinizin dışındaysanız, büyük olasılıkla LED reklam panosu, otobüs durakları vb. gibi bazı dış mekan reklamları bulacaksınız.

Bu nedenle, 3D OOH, hem OOH reklamcılığının getirdiği hedeflenen müşterilere genişletilmiş kapsamının avantajlarını hem de 3D billboard'un miras aldığı insanların gözlerini anında yakalama yeteneğinin avantajlarını alarak son zamanlarda yükselen yeni bir reklam türüdür.

3D OOH reklam panosunun, reklam vermenin ve eğitmenin en iyi yollarından biri olabileceğine tamamen inanabilirsiniz.

1.2 Boyutlar Nelerdir?

Genel olarak, iç mekan ekranları için ekran boyutu 3 m2'nin üzerinde olmalıdır;dış mekan uygulamaları için perdeler genellikle 100m2'den fazladır ve alt kısımda yerden yüksekliği 10m'den fazla olmamalıdır.

1.3 Uygun İzleme Açısı Nedir?

En iyi görüş açısı, ekranın 45 derecelik çapraz konumudur.

Ancak ekrandan makul bir izleme mesafesinde olduğunuz sürece, 3D görsel efekti görmeye devam edebilirsiniz.

1.4 Hologram 3D gösterimi nasıl elde edilir?

İşte önerilen bazı yapılandırmalar:

Donanım (Ekran):

1, yüksek ferahlık: ≥3840hz

2, Yüksek gri tonlamalı: ≥14bit

3, Yüksek dinamik kontrast

4, çoklu grafik kartını yapılandırın

Profesyonel bir kod çözücüye ve 3D video kaynağına da ihtiyaç vardır.

 

2. 3D LED Ekran Nasıl Çalışır?

3D, üç boyutlu uzayı ifade eder.Sıradan iki boyutlu resimle karşılaştırıldığında, 3D daha üç boyutlu ve gerçekçidir ve izleyiciye bir daldırma hissi verir.

Üç boyutlu duyu, insanın görsel sisteminden gelir.3D görüntülemenin temel prensibi, gözlük veya diğer cihazları izleyicinin sol gözü ve sağ gözü için içerik alanını ayırmak üzere kullanmaktır, böylece iki gözlük sırasıyla sol ve sağ gözün görüntülerini alır ve son olarak üç- Beyinde boyut hissi.

Mevcut 3D teknolojisi gözlük tipine ve çıplak göz tipine ayrılabilir.Gözlük tabanlı 3D teknolojisi, renk sapması tipine, deklanşör tipine ve polarizasyon tipine (renk bölümü, zaman bölümü ve ışık bölümü olarak da adlandırılır) ayrılabilir.

3B teknolojileri üç türe ayrılabilir: mercek dizileri, bariyer çitler ve yönlü ışık kaynakları.Her tekniğin prensibi ve görüntüleme etkisi biraz farklıdır.

2.1 Gözlük Tipi - Maskeleme 3D Teknolojisi

LED tam renkli ekranın 3D ekran kontrol şeması genellikle deklanşör tipi 3D teknolojisidir.3D deklanşör tipi, esas olarak ekranın yenileme hızını artırarak 3D efekti sağlar.Görüntüyü kare kare ikiye bölerek karşılık gelen sol ve sağ gözleri oluşturur.

Sürekli geçmeli bir şekilde görüntülenen bu iki resim seti, sinyal vericisi, sol ve sağ gözlerin karşılık gelen resimleri doğru zamanda görebilmesi için, kapalı 3D gözlüğün sol ve sağ lens anahtarlarını senkronize olarak kontrol edecektir.

Shutter 3D teknolojisi, resmin orijinal çözünürlüğünü koruyabilir, HD çözünürlüklü ekran resimlerini destekleyebilir ve LED tam renkli ekranın gerçek tam HD 3D ekran efektini mükemmel bir şekilde sunabilir.

Gözlük tipi 3D led ekran için çözüm

1. LED tam renkli ekran, çözünürlük özelleştirilebilir, 1080P en iyisidir

2. Ayrı grafik kartlı PC

3. Bir adet 3D video işlemcisi (Colorlight,Linsn,Novastar)

4. Birkaç alıcı kart

5. Özel 3D gözlükler

6. HD 3D video

2.2 Çıplak Göz 3D LED Ekran

Çıplak gözle 3D ekran şu anda en popülerdış mekan led ekranseçenek.İzleyicinin herhangi bir harici cihazı görüntülerken sol ve sağ gözü arasında görsel farklılıklara sahip olmasını sağlamak için birden fazla bakış açısı oluşturmak için lentiküler veya yarık yoluyla, böylece çıplak gözle 3D görüntü efekti oluşturur.

Özü, 2D LED ekran ve özel olarak üretilmiş 2D video içeriğinden oluşan çıplak göz 3D efektidir.

Kore'deki SM Binasındaki 3B dalga ekranı, ekrandan geçen hareketli dalgalar hissi vermek için arka planın gölgelerini statik bir 3B referans çizgisi olarak kullanır.

Yani, ekran ekranı 90° katlar ve sol ekran görüntünün sol görünümünü ve sağ ekran görüntünün ana görünümünü gösterecek şekilde perspektif ilkesine uygun video malzemesi kullanır.

İnsanlar izlemek için köşenin önünde durduğunda, aynı anda nesneyi de göreceklerdir.Kameranın yan ve önü gerçekçi bir üç boyutlu etki gösterir.

Bu gönderide:3D Reklam Panosu Nasıl Çalışır?3D reklam panolarının çalışma prensiplerini daha basit bir şekilde keşfediyoruz.

2.3 3D Reklam Panosu Gerçek mi?

Şimdi, belki şu soruyu cevaplayabilirsiniz: 3D reklam panoları gerçek 3D midir?

Cevap kesinlikle hayır.Üç boyutlu etki dijital 3D görüntüler tarafından yaratıldığı için.Görsel görüntünün gerçek dışı görünmesini sağlayan kenarlarla birlikte hiçbir fiziksel öğe yoktur.

3D LED billboard'un gerçekte şunlar olduğu sonucuna varabilirsiniz: LED billboard + 3D içerik.

 

3. Bir 3D Billboard Maliyeti Ne Kadardır?

3D LED ekran fiyatları büyüklük, konum, teknik özellikler ve içeriklere göre binlerce dolar ile yüzbinlerce dolar arasında değişmektedir.

Ayrıca köşe vitrinleri gibi tasarımlar ek maliyetler doğurabilir.Ancak içerik üretimini nihai maliyetlere dahil etmeyi unutmayın.

Burada bazı önemli faktörleri listeliyoruz:

3.1 Ekranların Özellikleri

(1) Boyut

Bildiğiniz gibi, boyut ne kadar büyük olursa, billboard maliyeti de o kadar yüksek olur.

İç mekan LED 3D ekranlar için boyut 3 m²'nin üzerinde olmalıdır;Dış mekan 3D reklam panosu için ekranlar genellikle 100 m2'den fazladır ve alt kısımda yerden yüksekliği 10 m'den fazla olmamalıdır.

(2) Koruma seviyesi

Dış mekan LED ekranı için IP65 koruma seviyesi standarttır.

Yeteneği IP66 ve hatta IP68'e yükseltmek istiyorsanız, daha yüksek üretim maliyeti makul olacaktır.

(3) Görsel performans

Parlaklık seviyesi, kontrast oranı ve gri tonlama, LED ekranı doğrudan etkileyen üç faktördür.

3.2 3D İçerik Üretimi

(1) Video karmaşıklığı

Görsel efektler büyük ölçüde 3B içeriklere bağlıdır.

İçerik ne kadar karmaşıksa, üretim maliyetinin o kadar yüksek olduğu açıktır.Elde edilmesi gereken çok sayıda ayrıntı olduğu için bazen maliyetli bile olabilir.

(2) Süre

Bu, video süresi ve üretim süresi ile ilgilidir.

Teşhir malzemelerinin ömrü ne kadar uzunsa, o kadar pahalıdır.

Aklınızda olası bir fiyat olması için üretim süresini de hesaba katmayı unutmayın.

(3) Üretim karmaşıklığı

Tipik olarak, üretimin beş adımı vardır: gereksinimlerin tanımlanması, planlama, içerik oluşturma, ekranı düzeltme ve ürün kabulünü tamamlama.