Dış Mekan Dooh LED Ekran Kurulumu İçin Önlemler

December 6, 2022

hakkında en son şirket haberleri Dış Mekan Dooh LED Ekran Kurulumu İçin Önlemler

Dış mekan LED ekran montajı yapılırken aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir.

1. Ekrana ve binaya yıldırımdan korunma teçhizatı konulacaktır.

Görüntü ekranı, yıldırım çarpmasının neden olduğu zayıf akım ve güçlü mıknatıs kuşatmasından zarar görebilir, bu nedenle ekranın ana gövdesi ve kabuğu, sabit bir topraklama cihazı sağlar ve topraklama kablosunun direnci 3 ohm'dan düşüktür. , böylece yıldırım çarpmasının neden olduğu büyük miktarda akım hemen deşarj edilebilir.
hakkında en son şirket haberleri Dış Mekan Dooh LED Ekran Kurulumu İçin Önlemler  0

2. Su geçirmez ve neme dayanıklı

Dış mekan LED ekranı karmaşık bir ortamdadır.Takarken, su geçirmezlik ve nem geçirmezlik sorunu dikkate alınmalı ve ekran iyi bir drenaj borusuna sahip olmalıdır.

3. Havalandırma ve soğutma ekipmanını kurun

Görüntü ekranı çalışırken, belirli bir miktarda ısı üretecektir.Çalışma sıcaklığı çok yüksekse ve ısı giderme iyi değilse, elektronik cihazların anormal çalışması, hatta hasar görmesi muhtemeldir, bu nedenle görüntü ekranı normal şekilde çalışamaz.Bu nedenle, LED ekranın iç sıcaklığını makul bir aralıkta tutmak için havalandırma ve soğutma ekipmanı kurmak gerekir.

LED ekranın görüntü efektini iyileştirmek için aşağıdaki yönlerden başlayabiliriz:

1、 Tam renkli LED ekranın nokta aralığını azaltın

Tam renkli LED ekranın nokta aralığını azaltmak, ekranın netliğini artırabilir, çünkü nokta aralığı ne kadar küçük olursa, tam renkli LED ekranın birim alanı başına piksel yoğunluğu o kadar yüksek olur, o kadar fazla ayrıntı görüntülenebilir ve resim ekranı daha hassas ve gerçekçi

hakkında en son şirket haberleri Dış Mekan Dooh LED Ekran Kurulumu İçin Önlemler  1

2、 Tam renkli LED ekranın kontrastını iyileştirin

Kontrast, görsel efekti etkileyen temel faktörlerden biridir.Genel olarak konuşursak, kontrast ne kadar yüksek olursa, görüntü o kadar net ve gerçeğe yakın ve renk o kadar parlak ve muhteşem olur.Yüksek kontrast, görüntü netliği, ayrıntı performansı ve gri seviye performansı için çok faydalıdır.

3、 Tam renkli LED ekranın gri seviyesini iyileştirin

LED ekranın gri seviyesi, parlaklık seviyesini ayırt edebilen en karanlıktan en parlak olana kadar tek ana renk parlaklığını ifade eder.Tam renkli LED ekranın gri seviyesi ne kadar yüksekse, renk o kadar zengin ve renk o kadar muhteşemdir;Aksine, ekran rengi tek ve değişiklik basittir.Gri seviyesinin iyileştirilmesi, LED geniş ekranın renk derinliğini büyük ölçüde artırabilir ve görüntü renginin görüntü seviyesini geometrik olarak artırabilir.Artık birçok tam renkli LED ekran üreticisi, görüntü seviyesinin ayrıntıları ayırt edebilmesi ve görüntü efektinin daha hassas, gerçeğe yakın ve renkli olması için 14bit~16bit görüntü ekranının gri düzeyini fark edebilir.

hakkında en son şirket haberleri Dış Mekan Dooh LED Ekran Kurulumu İçin Önlemler  2

4、 Tam renkli LED ekran ve video işlemcinin kombinasyonu

LED video işlemcisi, düşük görüntü kalitesine sahip sinyalleri değiştirmek için gelişmiş algoritmalar kullanabilir ve görüntü ekranının ayrıntılarını iyileştirmek ve görüntü kalitesini iyileştirmek için ayırma, kenar keskinleştirme ve hareket dengeleme gibi bir dizi işlem gerçekleştirebilir. .Büzülmede görüntü netliğinin ve gri seviyesinin korunmasını sağlamak için video işlemci görüntü küçültme işleme algoritması benimsenmiştir.Video işlemcisi, tam renkli LED ekranın yumuşak ve net resimler çıkarmasını sağlamak için görüntü parlaklığını, kontrastını ve gri seviyesini işlemek için zengin görüntü ayarlama seçeneklerine ve ayar efektlerine ihtiyaç duyar.